Закупівлі у Prozorro Market від 50 тисяч гривень

Цей день настав! З початку лютого 2021 року стало можливим закуповувати товари від 50 тисяч через Prozorro Market.

Prozorro Market як інструмент для проведення закупівель на допорогові суми росте і масштабується кожного дня. Адже він простий та зручний в користуванні. Ще однією безумовною перевагою маркету є швидкість проведення закупівель при мінімальній витраті ресурсу як для замовників, так і для постачальників.

Закупівлі до 50 тисяч відбуваються у декілька кліків для замовників, а постачальникам необхідно лише один раз пройти кваліфікацію, після чого очікувати запити на товар (кількість замовлень не обмежується).

До лютого 2021 року закупівлі в Prozorro Market обмежувались сумами до 50 тисяч гривень по одному коду товара. Відтепер, ситуація докорінно змінилася – з’явився функціонал – запит цінових пропозицій.

Але давайте послідовно.
Алгоритм закупівель в Prozorro Market до 50 тисяч – не змінюється. Якщо вам потрібно закупити папір на суму в 40 тисяч гривень, ви просто обираєте потрібну категорію, далі постачальника, кладете товар у кошик і формуєте замовлення. Так само і для постачальників, якщо вам приходить замовлення до 50 тисяч гривень, ви його підтверджуєте і зв’язуєтесь із замовником.

Але, якщо по одному коду CPV потреба вашого підприємства більша ніж 50 тисяч гривень, але до 200 тисяч гривень, ви можете використати спрощену процедуру закупівлі або новий функціонал Prozorro Market – запит цінових пропозицій, який в принципі є аналогом спрощеної закупівлі, але більш зручним і швидким у використанні.
Для постачальників також відчутна перевага функціоналу запиту цінових пропозицій над спрощеними, адже пройти кваліфікацію в Prozorro Market треба лише один раз, і при запиті цінових подається лише сама цінова пропозиція, також, участь у міні аукціоні для постачальника абсолютно безкоштовна.

Давайте покроково розберемо алгоритм запиту цінових пропозицій.

Що потрібно зробити замовнику?

 • Опублікувати план закупівлі. У графі тип процедури вказати спрощена.
 • Перейти в Prozorro Market через кабінет на майданчику ТЕНДЕР-online і в потрібному профілі створити запит цінових пропозицій.
 • Обов’язково прописати у полях інформацію щодо кількості, строку прийому пропозицій і місця поставки.
  Оголосити закупівлю, підписавши КЕП
 • У вказаний вами термін прийдуть цінові пропозиції, система автоматично обере переможця за критерієм найвигіднішої ціни.
 • Підписати договір з переможцем.
 • Прозвітувати про закупівлю без використання електронної системи закупівель.

Одразу важливо зазначити, що замовник не може відхилити переможця, лише відмінити процедуру.

Для постачальника алгоритм запиту цінових пропозицій наступний:

 • Пройти кваліфікацію у Prozorro Market (якщо ви і досі цього не зробили).
 • Розмістити свої товари
  Ці пункти для тих, хто ще не представлений в маркеті.
 • Прийняти сповіщення щодо запиту, у разі якщо вам цікава дана закупівля – подати цінову пропозицію та очікувати рішення системи.
 • Підписати договір.
 • Виконати замовлення.

Все просто та зручно! Вдалих закупівель!