Як взяти участь у першому тендері ?

Prozorro – це чудова можливість для бізнесу розширити свій ринок збуту та збільшити об’єми продажів. В цій статті ви знайдете покрокову інструкцію і зрозумієте як взяти участь в державному тендері вперше.

Що необхідно постачальнику, щоб прийняти участь у першому тендері ?

Зареєструватися на майданчику ТЕНДЕР-online. Це швидко та безкоштовно. Одразу після реєстрації ви отримуєте персонального менеджера, доступ в особистий кабінет та багато інших можливостей.

Переконайтеся, що ви маєте КЕП.
Навіщо вам потрібен КЕП?
Ряд нормативних актів в сфері публічних закупівель зобов’язує бізнес підписувати свої цінові пропозиції кваліфікованим електронним підписом. Детальніше можна прочитати в нашій статті за посиланням

Налаштуйте підписку на державні тендери. Ця послуга для клієнтів майданчика ТЕНДЕР-online абсолютно безкоштовна. Кожного дня в системі публічних закупівель Prozorro оголошується велика кількість тендерів за різними кодами CPV (єдиного закупівельного словника), щоб вручну відслідковувати їх, потрібно витрачати дуже багато часу. Із допомогою підписки кожного дня (або рідше) будуть приходити тендери за вашою сферою діяльності (овочі та фрукти або моторні масла). Також ви можете попросити особистого менеджера допомогти налаштувати вам підписку.

Пройти ідентифікацію. Звучить серйозно, але насправді це просто активація вашого кабінету, після якої у вас з’явиться можливість подавати свою пропозицію на тендери. Пройти ідентифікацію можна одним із нижче перелічених способів:
– підписати договір із майданчиком за допомогою системи електронного документообігу, підписавши його КЕП;
– зробити мінімальну оплату у розмірі 10 грн. з розрахункового рахунку підприємства.

Після вищезазначених кроків ви зможете приймати участь у тендерах в системі PROZORRO.
Надалі варто перевіряти пошту і ознайомлюватись із листами з підписки. Підібрати для себе тендер, в якому ви хочете приймати участь, і готуватися до нього.

Закупівлі в системі PROZORRO бувають різні.

Візьмемо до прикладу проведення торгів та визначення переможця у відкритих торгах

Так виглядає оголошений тендер на нашому майданчику. Зверніть увагу, все інтуїтивно зрозуміло, є прописані дати, а також автоматичні нагадування для учасників, які подали пропозицію.

Якщо вас зацікавив тендер, ви маєте ознайомитись із тендерною документацією, яку замовник завантажує до тендеру. Зібрати пакет документів, які вимагає замовник.

І завантажити документи у період “очікування пропозицій”. Надалі відбудеться аукціон, кожному учаснику обов’язково приходить сповіщення. Переможцем вважається той, хто дав найнижчу цінову пропозицію.

Але варто пам’ятати про етап “кваліфікації”, на якому замовник перевіряє документи переможця аукціону, якщо документи відповідають тендерній документації – відбувається підписання договору.

Якщо є не всі документи – замовник надає 24 години на виправлення помилок (в рамках Законного переліку). У разі не надання документів учасником – його відхиляють і переходять до розгляду наступного учасника.

Тому варто уважно читати тендерну документацію і кропітливо готувати свої документи.

Можливо спочатку процес участі у державних закупівлях виглядає складним, але це лише на перший погляд.

Нагадуємо, що на нашому майданчику кожен клієнт після реєстрації отримує персонального менеджера, який із задоволенням відповість на всі ваші питання.