Таємниці електронізованої ст. 17

Система Прозорро на сьогодні є найбільш прозорою державною системою. Але, незважаючи це, наші клієнти, як замовники, так і постачальники, і досі працюють з великою кількістю паперових документів. Система постійно оновлюється і вдосконалюється, саме тому, ДП “Прозорро” почало розробку електронної тендерної документації, щоб зробити систему максимально прозорою та зручною і відійти від паперових документів, наскільки це можливо.

Першим етапом реалізації електронної тендерної документації стала електронізація ст. 17- підстави для відмови в участі у закупівлі, яка вийшла в продуктив в грудні 2020 року.

 

Давайте розберемося детальніше, в яких випадках і як застосовується новий функціонал.

Замовник використовує новий функціонал при проведенні таких процедур:

  • Відкриті торги
  • Відкриті торги з публікацією англійською мовою
  • Конкурентний діалог 1-ий етап та 2-ий етап
  • Конкурентний діалог з публікацією англійською мовою 1-ий етап та 2-ий етап
  • Відкриті торги для закупівлі енергосервісу (esco)
  • Укладання рамкової угоди.

 

Як замовнику оголошувати закупівлю із використанням електронізованої статті 17 на майданчику ТЕНДЕР-online?

Замовник починає оголошувати закупівлю звичним для себе чином, після написання назви, визначення коду ДК 021:2015 та завантаження тендерної документації будуть доступні електронні поля по ст 17.

Важливо зазначити, що всі підстави по ст. 17 передбачені Законом, отже і в системі реалізовані в обов’язковому порядку. Тому, замовник не може їх обирати або видаляти, вони обрані за замовчуванням.

Але у замовника є можливість обрати спосіб підтвердження даних підстав:

Документ (якщо вам потрібна довідка з підписом Постачальника) – при запиті даного способу підтвердження замовник може завантажити шаблон, а постачальник, в свою чергу, подасть документ за встановленим зразком.

Заява — цей спосіб підтвердження надасть постачальнику можливість в спеціально відведеному полі прописати інформацію, на кшталт само декларації.

Автоматичне погодження (якщо замовнику не потрібні додаткові документи, він може просто запросити погодження, таким чином постачальник просто поставить галочки навпроти полів по ст. 17 при подачі своєї пропозиції).

 

Чи можна вносити зміни в електронізовану ст. 17?

Так, звісно. Адже електронізована ст. 17 це частина тендерної документації, що випливає зі ст. 22 Закону – “тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель”.

Отже, замовник може вносити зміни у спосіб підтвердження підстав, заголовок або в поле опису.

Але обов’язково врахуйте, що електронізована стаття 17 – це частина тендерної документації, отже, після внесення змін, обов’язково будуть зсунуті строки, щоб до кінця подачі тендерних пропозицій залишалось не менше ніж 7 днів.