“Укрзалізниця” зможе продавати і здавати в оренду майно через електронні аукціони

         22 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив постанову “Про затвердження Порядку розпорядження майномпублічного акціонерного товариства “Укрзалізниця”, який розробляло Міністерство економічного розвитку і торгівліУкраїни.

         Порядок встановлює нові чіткі правила щодо списання, відчуження, передачі в користування, оренду чи концесію майна, внесеного до статутного капіталу ПАТ “Укрзалізниця”, та майна, набутого нею на законних підставах. Мова йде про цілу низку активів: несправні пасажирські та вантажні вагони, застарілі елементи колії і велику кількість непрофільних приміщень, наприклад, бази відпочинку, гуртожитки тощо.

         При цьому Порядок жорстко регламентує використання профільного майна, що гарантує збереження всіх ключових активів “Укрзалізниці”.

         Згідно з Постановою, продаж та оренда майна “Укрзалізниці” має здійснюватись із використанням дворівневої системи електронних аукціонів з дотриманням принципів чесної конкуренції, відкритих і прозорих процедур та об’єктивної і неупередженої оцінки усіх учасників торгів.

         Використання ProZorro.Продажі забезпечить відкритість і доступність інформації про об’єкти продажу, а також дозволить брати участь в аукціонах всім охочим.

         Прозорі електронні аукціони – це також дієвий механізм для запобігання корупції та можливим зловживанням в процесі продажу або передачі в оренду майна “Укрзалізниці”.