ТОП 3 дискримінаційні вимоги в критерії досвіду виконання аналогічного договору

Що таке дискримінаційні вимоги?
це негативні наслідки, зумовлені такими умовами, якими є обмеження конкуренції та дискримінація учасників.

В ЗУ “Про публічні закупівлі” в ст. 22 п.4 чітко прописано “Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників”, також ст. 5 визначено, що замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників, щоб не звужувати конкуренцію.

Тож давайте детально розглянемо ТОП дискримінаційних вимог, які замовники висувають в критерії підтвердження виконання аналогічного договору:

  • Вимога до учасників підтвердити виконання аналогічного договору з конкретним замовником або конкретною категорією підприємств.

Дана вимога є дискримінаційною. Якщо постачальник має досвід виконання аналогічного договору з комерційними підприємствами, або не з певним замовником, дискваліфікація цього постачальника буде неправомірною.

  • Вимога до учасників підтвердити виконання аналогічного договору з конкретним, чітко вказаним предметом закупівлі.

Якщо постачальник має аналогічний договір, але в предметі закупівлі є незначні відмінності. Відхилення такого учасника буде неправомірним.

  • Вимога до учасників підтвердити виконання аналогічного договору за державний кошт з додатковим підтвердженням того, що договір був підписаний  між не пов’язаними особами.

ст. 17 п.5 ЗУ “Про публічні закупівлі” “Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель”.

Ми дбаємо про наших клієнтів.
При винекненні питань обов’язково звертайтесь.
Тел.: (044) 227-25-77
Моб.: (095) 287-25-77
Моб.: (097) 287-25-77
https://tender-online.com.ua/