Найчастіші питання та відповіді

Чим відрізняються Допорогові закупівлі від Відкритих торгів?

З відмінностями процесу проведення допорогових закупівель і відкритих торгів ви можете ознайомитися за посилання.

Чим відрізняються «Допорогові закупівлі» та «Звіт про укладені договори»?

Допорогова закупівля – закупівля товарів, робіт та послуг, очікувана вартість яких менше встановленої абзацами другим і третім частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі».

Звіт про укладені договори – закупівля за прямим договором товарів, робіт та послуг, очікувана вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис грн та є меншою за встановлену в абзацах другому і третьому частини 1 статті 2 Закону.

Як ідентифікуватися в системі?

Для завершення реєстрації на Електронному майданчику «ТЕНДЕР-online» (www.tender-online.com.ua) Вам необхідно обрати спосіб ідентифікації/авторизації:

  • через підписання договору про надання послуг між Замовником/Учасником та Оператором Електронного майданчика (середній рівень довіри) – користувач ідентифікується після надходження Оператору підписаного оригінілу договору;
  • через отримання Електронним майданчиком банківського платежу від користувача (середній рівень довіри) – користувач ідентифікується автоматично.

Як поповнити рахунок (баланс компанії)?

В «Особистому кабінеті» зайдіть в розділ “Мої Фінанси” та перейдіть до вкладки “Рахунки”, далі натисніть кнопку «Створити рахунок» та вкажіть суму на яку бажаєте поповнити рахунок та натисніть кнопку «Сформувати». Для того, щоб роздрукувати рахунок натисніть відповідний «Рахунок-фактуру» в списку рахунків.

Чому платна участь для постачальників?

Систему необхідно фінансувати, вона не може функціонувати та розвиватись без фінансової підтримки. Фінансування із державного бюджету може стати важелем впливу на адміністратора системи. При цьому це все-одно буде фінансування за рахунок платників податків. Тож більш логічним і справедливим є справляння плати з безпосередніх користувачів системи, які за її допомогою можуть отримати прибуток, вигравши державні торги. При цьому для державних замовників система є та залишиться безкоштовною!

Чи може від однієї організації бути зареєстровано декілька осіб?

Так, від однієї організації може бути зареєстровано декілька уповноважених осіб. Щоб додати нового користувача потрібно зайти в «Особистий кабінет» в розділ «Моя компанія» та перейдіть до вкладки «Запрошення», натисніть кнопку «Створити запрошення», заповніть дані та натисніть «Створити». Після цього отримаєте пароль від нового облікового запису на вказаний e-mail. Кількість користувачів необмежена.

Чи маємо ми можливість навчитися оголошувати закупівлю чи брати участь у закупівлі в тестовому режимі?

Так, на початку роботи Ви можете активувати тестовий режим і потренуватися оголошувати закупівлі чи подавати пропозицію.

Де можна знайти нормативні документи, які регулюють сферу публічних закупівель?

У нас на сайті є сторінка «Нормативна база та роз’яснення» де можна знайти документи з корисною інформацією як для замовників, так і для учасників торгів.

Як знайти оголошення про закупівлю на вашому майданчику?

Для того, щоб знайти закупівлю потрібно натиснути вкладку “Публічні закупівлі” та обрати відповідний розділ пошуку. Далі використовуючи запропоновані фільтри шукаєте потрібну закупівлю. Для пошуку необхідно використовувати щонайменше два фільтри.

Який мінімальний крок пониження ціни, як його вирахувати та хто його визначає?

Відповідно до частини другої статті 21 Закон України “Про публічні закупівлі” в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов’язково зазначаються «розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у відсотках або грошових одиницях та математична формула, що буде застосовуватися при проведенні електронного аукціону для визначення показників інших критеріїв оцінки». Таким чином, розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону встановлюється замовником самостійно.

Що таке ЕЦП (Електронний цифровий підпис)?

Цей підпис використовується юридичними та фізичними особами як аналог власноручного підпису, що надає електронному документу юридичної сили. Отримати його можна в Акредитованих центрах сертифікації ключів.

Чи є обов'язковим використання ЕЦП в понадпорогових закупівлях?

Використання ЕЦП в понадпорогових закупівлях є обов’язковим згідно з абзацом 2 пункту 2 Наказу Міністерства економічного розвитку та торгівлі України «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» № 490 від 22.03.2016 р. – “Після внесення усієї обов’язкової інформації, передбаченої формою документа, на неї накладається електронний цифровий підпис. Електронною системою закупівель автоматично створюється документ, який у разі потреби може бути роздрукований”.

Як опублікувати оголошення?

Для публікації оголошення Замовнику необхідно зайти в «Особистий кабінет» в розділ «Мої закупівлі» та перейти до вкладки «Тендери», далі натиснутиь кнопку «Створити тендер» та заповнити електронну форму оголошення, прикріпити документи і накласти ЕЦП.

Якого формату має бути прикріплена тендерна документація, а також пропозиції учасників?

Усі файли, що прикріплені під час оголошення Закупівлі, а також до пропозицій Учасників (якщо не вказано в тендерній документації) повинні мати розширення .doc, .docx, .ppt, .pptx, .pdf, .jpeg, .png та/або розширення програм, що здійснюють архівацію даних. Забороняється обмежувати перегляд цих файлів шляхом встановлення на них паролів або у будь-який інший спосіб. Забороняється додавати документи, що безпосередньо не стосуються Закупівлі.

Чи може замовник вносити зміни в оголошення та документацію? Як правильно йому це зробити?

Відповідно до п. 2 статті 23 Закон України “Про публічні закупівлі” Замовник має право вносити зміни до тендерної документації. У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше ніж сім днів. Для того, щоб внести зміни в оголонення та тендерну документацію, необхідно обрати закупівлю, потім натиснуту «Редагувати оголошення» та натиснути «Зберегти та перейти до публікації». Уся історія змін документів, внесених у цей період, зберігається і доступна для перегляду користувачам Системи.

Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Положення тендерної документації, до яких вносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації.

Як зареєструвати тендерну пропозицію на участь у закупівлі?

Для того, щоб зареєструвати тендерну пропозицію необхідно обрати відповідне оголошення, яке знаходиться в статусі очікування пропозиції, вказати суму пропозиції та завантажити відповідні документи.

Чи може учасник редагувати/видаляти свою тендерну пропозицію?

Відповідно до пункту 5 статті 25 Закон України “Про публічні закупівлі” Учасник має право вносити зміни та уточнення до поданої ним тендерної пропозиції до закінчення періоду подання пропозицій, визначених замовником. Уся історія змін, внесених у цей період, зберігається і стає доступною для перегляду всім користувачам Системи після закінчення аукціону. Учасник може анулювати свою пропозицію лише в період прийому тендерних пропозицій.

Чи може Учасник звернутися до Замовника із запитанням?

Відповідно до пункту 1 статті 23 Закон України “Про публічні закупівлі” Фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі. Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі».

Для того, щоб розмістити запитання по закупівлі необхідно обрати оголошення, яке перебуває в статусі період уточнень та скористатися функцією «Запитання та відповіді». Потім відкриється вікно, в якому необхідно заповнити веб-форму та підтвердити «Подати запитання».

Як розмістити відповідь на поставлене питання?

Для того, щоб розмістити відповідь на питання, що надійшло від Учасника Замовник обирає відповідну закупівлю, переходить до вкладки «Запитання та відповіді», заповнює відповідне поле та натискає «Надати відповідь».

Якщо у закупівлі прийняв участь лише 1 постачальник, чи буде проводитися тендер?

У Допорогових закупівлях Система автоматично переходить в статус “Кваліфікація”. Далі Замовник визначає Учасника переможцем або дискваліфікує його.

У Надпорогових закупівлях в такій ситуації закупівля вважається такою, що не відбулася. Для проведення процедури закупівлі має бути подано не менше двох тендерних пропозицій. Ця норма визначена пунктом 1 статті 31 Закон України “Про публічні закупівлі”.

Як Замовник може відмінити закупівлю або визнати її такою, що не відбулася?

Для відміни закупівлі необхідно обрати відповідну закупівлю на сторінці профіля Замовника та натиснути «Скасувати тендер/лот», потім потрібно вказати причину та тип скасування процедури закупівлі. Після цього необхідно завантажити документ із обґрунтуванням відміни закупівлі та натиснути «Скасувати».

Як Учасника закупівлі визначити переможцем або дискваліфікувати його?

На етапі Кваліфікація Замовник торгів має змогу обрати переможця тендеру. Для цього потрібно перейти на закупівлю, натиснути посилання “Кваліфікація”. У вікні, що з’явилося, обрати потрібний пункт: визнати переможцем або дискваліфікувати, далі потрібно зазначити обгрунтування та додати документ, що містить відповідне рішення.

Що робити в тому випадку, якщо обраний Переможець відмовляється від подальшої співпраці?

Відповідно до статті 30 Закон України “Про публічні закупівлі” Замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо переможець відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю.

Які подальші дії замовника після того, як він визнає переможця?

Якщо тендерна пропозиція учасника відповідає умовам тендерної документації, замовник визначає такого учасника переможцем та публікує в Системі скан-копію документа з відповідним рішенням, після чого підписує договір та оприлюднює його.

Що робити, якщо замовник отримав Вимогу про усунення порушення від одного з учасників на етапі Кваліфікації?

Згідно з пунктом 3 статті 30 Закон України “Про публічні закупівлі” «У разі якщо учасник, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні, такий учасник може повторно звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію стосовно причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема, технічній специфікації та/або його невідповідності кваліфікаційним критеріям, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніше ніж через п’ять днів з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель.».

Чи може Учасник оскаржити рішення Замовника? Які тарифи на оскарження процедури закупівлі?

Відповідно до статті 18 Закону України “Про публічні закупівлі” Учасник може подати скаргу до органу оскарження. Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру плати за подання скарги» (від 23 березня 2016 р. № 291) установлено плату за подання скарги в таких розмірах:

5 тис. гривень – у разі оскарження процедури закупівлі товарів або послуг;

15 тис. гривень – у разі оскарження процедури закупівлі робіт.