Оплата за скаргу АМКУ в 2020 році

Кабмін затвердив постанову в якій встановлено диференційований розмір плати за подання скарги — в залежності від очікуваної вартості закупівлі, з обмеженим мінімальним та максимальним розмірами.

  • у разі оскарження умов тендерної документації, вартість скарги дорівнюватиме 0,3% від очікуваної вартості закупівлі, при цьому мінімальна вартість становитиме 2 тис. грн, а максимальна — 85 тис. грн.
  • у разі оскарження рішень замовника вартість скарги дорівнюватиме 0,6% від очікуваної вартості закупівлі, при цьому мінімальна вартість скарги становитиме 3 тис. грн, а максимальна — 170 тис. грн.

Такий підхід до тарифів зменшить перекос між оскарженням невеликих і дороговартісних закупівель, і малий та середній бізнес буде більш вмотивованим подавати скарги. Розмір плати розраховується автоматично електронною системою закупівель та округлюється до наступних 10 гривень.

Оскарження закупівель, розпочатих до 19 квітня, буде відбуватися за старими тарифами: 5 тис. грн — для товарів та послуг, і 15 тис. грн — для робіт.

ОПЛАТА СКАРГИ ЧЕРЕЗ PROZORRO

Відтепер плата за подання скарги в АМКУ проводиться через електронну систему закупівель, в день її подання. І тільки після цього скарга автоматично вноситься до реєстру скарг. Це допоможе оптимізувати роботу АМКУ — їм не треба буде вручну перевіряти факт оплати, адже до цього 40% скарг взагалі не оплачувалися.
Крім того, відкликати скаргу також буде неможливо — і це також зменшить потік скарг від «тендерних тролів».
Оплату за скаргу потрібно буде перерахувати на спеціально створений рахунок ДП “Прозорро” — або оплатою з карти на сайті, або через безготівковий переказ коштів з банківського рахунку скаржника. Скарга вважатиметься оплаченою з моменту зарахування коштів.
При подачі скарги не забувайте врахувати строки міжбанківських переказів і намагатись здійснювати оплату щонайменше за 3 дні до закінчення періоду оскарження.

ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ ЗА ЗАДОВОЛЕНУ СКАРГУ

Це одна з найважливіших змін у системі оскарження, за яку дуже виступав бізнес. Якщо вашу скаргу задовольнили, частково задовольнили, або не розглянули, бо замовник уже усунув порушення — вам повернуться кошти в повному обсязі. ДП “Прозорро” перерахує їх вам упродовж двох днів після оприлюднення рішення АМКУ в системі. Ще при подачі скарги учасник вказує реквізити, за якими надійде плата в разі успішного оскарження.
Якщо ж скаргу не задовольнили, то упродовж 2 днів ці кошти будуть перераховані до державного бюджету України.

МОЖЛИВІСТЬ ОСКАРЖИТИ ОКРЕМІ ЛОТИ В ЗАКУПІВЛІ

Відтепер постачальники зможуть оскаржувати окремі лоти в багатолотових закупівлях. Розмір оплати за скаргу буде розраховуватися від очікуваної вартості лоту, а не всієї закупівлі.