З’явився функціонал для закупівель через Централізовані закупівельні організації

Шановні користувачі!

З 24 січня в  Prozorro запрацював електронний кабінет Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) – установи, яка здійснює закупівлі товарів та послуг широкого вжитку від імені багатьох держустанов. Це заощаджує час та витрати таких установ на самостійну організацію та проведення тендеру. Наявність фахового персоналу ЦЗО сприяє підвищенню ефективності процедур, професіоналізації сфери публічних закупівель та налагодженню безперебійного постачання товарів та послуг.

Державні установи та організації  тепер можуть через Prozorro направити заявку про передачу на ЦЗО закупівель певного товару чи послуги (але не робіт). Для цього при створенні плану їм потрібно в полі “Назва закупівельника” обрати зі списку відповідну ЦЗО (список доповнюватиметься з появою нових ЦЗО).

Вcі заявки від різних держзамовників потрапляють в кабінет ЦЗО. Раніше для передачі закупівель потрібно було писати чи ж телефонувати. Тепер цей процес автоматизовано.

Заявки аналізуються на достатність інформації, відповідність профілю ЦЗО, можливість агрегації закупівель. ЦЗО перебирає на себе весь процес проведення тендеру. У своїй роботі ЦЗО використовує всі інструменти Prozorro.

Законодавством передбачено дві моделі функціонування ЦЗО. Перша – розпорядник вищого рівня. Друга модель – у замовника є вибір – проводити тендери самостійно чи ж передати закупівлі, всі ризики на ЦЗО, заощадити на роботі та оплаті праці закупівельнику. Тоді, замовник платить за послуги ЦЗО. Постановою №1216 передбачена пропорційна шкала оплати – від 0,5% до 3% суми договору.

Нагадаємо, першою статус ЦЗО отримала ДУ “Професійні закупівлі”. Наразі установа робить централізовані закупівлі за чотирма кодами CPV (канцтовари, комп’ютерна техніка та обладнання до нього, топливо). Перелік товарів та послуг, які закуповує ЦЗО у 2020 році розшириться.

На черзі отримання відповідного статусу держпідприємством “Медичні закупівлі України”.  Централізовані закупівельні організації можуть створюватися і в регіонах.

Детальніше за посиланням