Накладання електронного підпису на пропозицію тепер обов’язкове.

З 12 квітня 2021 року постачальники в обов’язковому порядку мають накладати електронний підпис при подачі своєї тендерної пропозиції для участі у публічних закупівлях в електронній системі Prozorro. А саме, електронний підпис має накладатися на всю пропозицію при завантаженні її на електронний майданчик.

Дане нововведення реалізується відповідно до Наказу № 1082 – замовники повинні вимагати у учасників накладання електронного підпису на пропозицію.

В який процедурах застосовується обов’язковість накладання електронного підпису на пропозицію?

Обов’язковим дана вимога буде для всіх конкурентних процедур, які проводяться в системі, крім допорогових закупівель.

Яким саме електронним підписом постачальник має підписувати свою пропозицію?

Наразі постачальники активно використовують два види електронних підписів: УЕП (удосконалений електронний підпис) та КЕП (кваліфікований електронний підпис).

Ці два види підписів мають принципову різницю: КЕП зберігається лише на токенах та має вищий рівень захисту на відміну від УЕП. Детальніше про різницю цих підписів можна почитати в нашій статті “УЕП не може вважатися КЕП”

Відповідно до Постанови КМУ № 193 використання УЕП дозволено до 31 грудня 2021 року. Але просимо постачальників детальніше читати тендерну документацію замовника, адже важливо підписувати саме тим підписом, який визначає замовник у своїх вимогах.

Як перевірити свій підпис?

Зайти на сайт Міністерство цифрової трансформації України Центральний засвідчувальний орган та обрати розділ “Перевірка підпису” або перейти за посиланням https://czo.gov.ua/verify.

Детальніше про нововведення можна прочитати в статті Prozorro Інфобокс