Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект #4738_д, який удосконалює систему моніторингу публічних закупівель

        21 грудня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект #4738_д, який удосконалює систему моніторингу публічних закупівель.

         Наразі механізм проведення моніторингу закупівель не регламентований, тому проводиться виключно вибірковий аналіз. Рекомендації, направлені аудитором, зовсім необов’язкові до виконання, а часових рамок по аналізу не існує зовсім.

Законопроект #4738_д запроваджує чіткий механізм перевірки публічних закупівель, що базується на повністю автоматичній системі ризик-індикаторів. Ця система перевіряє закупівлі за багатьма критеріями в режимі реального часу і сигналізує про підозрілі з них. Відповідно до проекту закону обмін інформацією стосовно моніторингу здійснюватиметься публічно – через Система публічних електронних закупівель ProZorro. Термін перевірки не має перевищувати 15 робочих днів, а замовник зобов’язаний усунути порушення чи аргументувати свою позицію у чітко визначений термін. Текст законопроекту.

Електронний майданчик ТЕНДЕР-online дякує Верховні Раді за прийнятий законопроект та підтримку реформи!